Англійська

Англійська » Художня література в оригіналі » Sex and Erotics » Henry Miller

Генрі Міллер (26 грудня 1891, Нью-Йорк — 7 червня 1980, Каліфорнія) — американський письменник, твори і постать якого були, певно, одними з найконтроверсійніших у літературі XX ст.

Книги Міллера з їхнім відвертим сексуальним описом розхитали рамці американського літературного реалізму. Секс був для Міллера засобом пізнання світу. Використання непристойності, яка так обурювала пуританську свідомість, означало повстання проти тієї культури, яка таку свідомість породжувала. Світ Міллера через те часто сповнений гротескних персонажів, що живуть на периферії суспільства. Міллер не дає рятівної візії (реальність завжди залишається трохи туманною в його прозі), але критикує сучасне йому зубожіле духовне життя. Пошуки Міллера спрямовувалися на скорочення розриву між мистецтвом і життям. Він намагався дати своє бачення дійсності, переломленої через власний досвід.

"Тропік Рака" - перший повнокровний роман, опублікований у 1934 р., приніс авторові гучну славу, яка йшла попереду його творів і створила йому репутацію такого собі легковажного ловеласа. Тому може видатися дивним відшуковування якихось прихованих сенсів чи перегуків у цьому творі, хоча там вони, як і у кожному більш-менш цікавому тексті, безперечно, є. Сюжет твору має автобіографічне підґрунтя, хоча не можна нехтувати і значною мірою явленою тут художньою уявою. Париж — це і спонука, і тло для розповіді. Париж наратор називає повією: він «чудовий» на відстані, а при наближенні порожній і відразливий. Сюжет розгортається як щира й напружена сповідь головного та одного з небагатох персонажів-чоловіків Генрі. Жіночих персонажів натомість у творі значно більше, однак вони не мають виразного характеру. Зі зникненням Мони — дружини Генрі — жінку репрезентують тільки її статеві органи. Текст, власне, й починається з возз'єднання Генрі з Моною, хоч і нетривалого. Париж з його повіями (яким відведено чимала частина прози) заступає Мону і вказує на крах романтичних ідеалів. До того ж, паризьке оточення висуває значно менше вимог до його внутрішньої сутності. Перебування в Перижі — така собі форма саморуйнування. Генрі, голодний і нерідко без копійки в кишені, втішається своїм стражданням; воно підтверджує його відчуття світу як «гнилої раковини». Персонажем, що контрастує з Міллером як у його стосунках із жінками, так і самоусвідомленні, є Ван Норден, невротичний егоїст, який використовує жінок, намагаючись забути про себе, й уособлює той світ, де пристрасть розмежована із сексом. Філмор — інший антагоніст Міллера; як типовий американський емігрант шукає у Франції вина, жінок та пісень. Увесь текст постає як спроба Генрі бути самим собою. Генрі чужа меркантильність, уособлена Америкою: сенс матеріального добробуту нівелюється, якщо він не підкріплюється людяністю.

"Тропік Козерога" — своєрідний коментар на філософському рівні до описаного у «Тропіку Рака». Дія твору розгортається у Нью-Йорку як історія пробудження від пересичення стражданнями і розпустою. Головний персонаж тексту, працівник телеграфної компанії, намагається абстрагуватися від свого колишнього життя і стати ангелом, «чистим і нелюдським», повністю зосередженим на своїй ментальній суті. Це історія того, хто немовби прокинувся від жаху історії й чиїми натхненниками є праці Д. Г. Лоуренса, Ф. Достоєвського, друг і, звісно, «Вона», Мара. Америка — це «вигрібна яма духу»; її фактичне багатство і щастя вдавані. Скрізь, проте, спостерігається нелюдське ставлення людини до людини. Це пекло представляє зокрема філія «Cosmodemonic» (або «Cosmococcic») та її працівники: Карнахан, Дейв Олінскі, Клаузен, Шульдіг. Єдиним виходом бачиться мистецтво. Інший аспект загнивання — сексуальна реактивність, еротична утопія. Це нагадує радше стан загального божевілля. Секс зрештою розчаровує Міллера, мислення «через пеніс» веде в нікуди. Весь роман можна назвати глибоко асексуальним. Потрібна не та сексуальність, в якій людина стверджується, а та, в якій навпаки вивільняється.

Коли Міллер у 1940 р. повернувся у США, там було видано тільки «Космологічні очі» (1939) та серію уривків із «Макса і білі фагоцити» (1938). Решту творів було визнано занадто непристойною для публікації. У Франції «Тропік Рака» і «Тропік Козерога» заборонили в 1946 р., а Міллера засудили як порнографа. Після протестів французьких письменників цю постанову скасовано, але в 1950 р. «Сексус» заборонено у Франції, а в
1957 р. був засуджено як непристойний у Норвегії. Коли «Тропік Рака» нарешті опублікували у Сполучених Штатах (1961 р.), проти Міллера і його роману було порушено понад шістдесят справ. Книгу дозволили тільки
після рішення Верховного суду в 1965 р. Обурення з приводу непристойності текстів на тривалий час завадило
неупередженій оцінці заслуг Міллера. До цього спричинилася також його репутація клоуна і сатира. Зухвалий плювок в обличчя мистецтва в першій успішній книзі «Тропік Рака» спонукав критиків означити її як «антилітературу».

Показано 1-4 з 4 записів.
Ціна (грн) Кількість Разом (грн)
Художня література

"Plexus"

Автор(и): Henry Miller
ISBN: 9780007241316
Видавництво: HarperCollins

The second sensational volume in the 'Rosy Crucifixion' trilogy from thecontroversal and brilliant Henry Miller. When Henry Miller left America for Paris in the 1930s to lead the life of a literary bohemian, he called this death of his former existence and his resurrection as a writer a 'rosy crucifixion'. This dramatic transformation provided the leitmotif for some of Miller's finest writing, embodying everything he felt about self-liberation and the true life of the spirit.

122.00

*Роздріб. На гуртові замовлення – знижки. Для детального розрахунку змоделюйте замовлення


їде від постачальника
-
Художня література

"Sexus"

Автор(и): Henry Miller
ISBN: 9780007241293
Видавництво: HarperCollins

The extraordinarily candid tale of Miller's sexual escapades amongst thelow-life of Brooklyn, banned in Great Britain and America for nearly twenty years after its first publication in 1949. 'I was approaching my thirty-third year, the age Christ was crucified. A wholly new life lay before me, had I the courage to risk all.' When Henry Miller left America for Paris in the 1930s to lead the life of a literary bohemian, he called this death of his former existence and his resurrection as a writer a 'rosy crucifixion'. This dramatic transformation provided the leitmotif for some of Miller's finest writing, embodying everything he felt about self-liberation and the true life of the spirit.

122.00

*Роздріб. На гуртові замовлення – знижки. Для детального розрахунку змоделюйте замовлення

-
Художня література

"Tropic of Cancer"

Автор(и): Henry Miller
ISBN: 9780007204465
Видавництво: HarperCollins

Miller's groundbreaking first novel, banned in Britain for almost thirtyyears. A penniless and as yet unpublished writer, Henry Miller arrived in Paris in 1930. Leaving behind a disintegrating marriage and an unhappy career in America, he threw himself into the low-life of bohemian Paris with unwavering gusto. A fictional account of Miller's adventures amongst the prostitutes and pimps, the penniless painters and writers of Montparnasse, Tropic of Cancer is an extravagant and rhapsodic hymn to a world of unrivalled eroticism and freedom.

122.00

*Роздріб. На гуртові замовлення – знижки. Для детального розрахунку змоделюйте замовлення

-
Художня література

"Tropic of Capricorn"

Автор(и): Henry Miller
ISBN: 9780007204458
Видавництво: HarperCollins

Irreverent and ironic, Tropic of Capricorn is both a comic portrait of the irrepressible Miller himself and a scathing attack on respectable America, the very foundations of which he hoped to shatter. The publication of Tropic of Capricorn and its sister-volume Tropic of Cancer in Paris in the 1930s was hailed by Samuel Beckett as 'a momentous event in the history of modern writing'. The books were subsequently banned in the UK and the USA for nearly thirty years.

122.00

*Роздріб. На гуртові замовлення – знижки. Для детального розрахунку змоделюйте замовлення


відсутній на складі
-